Badanie USG (Ultrasonografia) Toruń

Badanie USG Toruń (Ultrasonografia)

jest metodą badania, w której wykorzystuje się od dawna znane zjawisko echa. Zapraszamy na badania USG do naszego gabinetu w Toruniu. Nasz okrzyk w górach odbija się od skał i powraca w formie dźwięku słyszalnego dla naszego ucha. W aparatach USG wykorzystuje się ultradźwięki, czyli takie dźwięki, których nie odbiera nasze ucho, ponieważ ich częstotliwość jest zbyt wysoka. Nasz głos zastępuje głowica, która emituje ultradźwięki, odbijają się one od narządów wewnętrznych i powracają do głowicy, która je odbiera. Ten sygnał jest analizowany przez komputer w aparacie USG i emitowany na ekran w postaci obrazu.

Tak można w skrócie opisać zasadę działania USG. Dodatkowo należy dodać, że tych części nadających i odbierających jest bardzo dużo. Im jest ich więcej, tym obraz jest dokładniejszy. Dlatego konieczne jest wykonywanie badań na najnowszych aparatach, które dzięki zaawansowanej budowie i najnowszemu oprogramowaniu uzyskują obraz coraz bardziej doskonały. Znacząco podnosi to wartość diagnostyczną wykonywanych badań i stawianych rozpoznań. W najbliższych latach należy spodziewać się w dalszego postępu w tej dziedzinie.

USG jamy brzusznej w mieście Toruń

Poniżej zostaje przedstawiony sposób najlepszego przygotowania się do badania USG jamy brzusznej.
To wyjątek, ponieważ w brzuchu występują gazy w jelitach. Gaz to niezbyt dobry przewodnik dla ultradźwięków i najzwyczajniej przeszkadza w dobrym obrazowaniu narządów.

usg badanie 1 - Badanie USG Toruń - Gabinetyodserca.pl

 

Pozostałe badania:

  • USG piersi

  • USG tarczycy

  • USG węzłów  chłonnych

Występują one powierzchownie i do tych badań nie jest wymagane żadne przygotowanie, no może z wyjątkiem tak zwanego luźnego stroju i oczywiście dobrego humoru.

Zapraszamy na badanie USG w Toruniu w naszym gabinecie.

Wyślij zapytanie

[recaptcha]

Masz pytania? Napisz do nas[recaptcha]