Kardiolog Agnieszka Metzgier-Gumiela prywatnie Toruń

dr n.med. Agnieszka Metzgier-Gumiela

Kardiolog

dr n. med. Agnieszka Metzgier-Gumiela -Kardiolog

Specjalizacje:

  • kardiolog
  • specjalista chorób wewnętrznych

 Agnieszka Metzgier-Gumiela jest absolwentką Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Staż podyplomowy odbyła w Ośrodku Chorób Serca Wojskowego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu pod kierownictwem prof. Piotra Ponikowskiego i prof. Waldemara Banasiaka.

Od 2007 roku pracuje na Oddziale Kardiologii i Intensywnej Terapii Kardiologicznej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu.

Jest członkiem Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Sekcji Echokardiografii oraz Sekcji Intensywnej Terapii Kardiologicznej i Resuscytacji Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Ciągle podnosi swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w kursach, szkoleniach, sympozjach i kongresach zarówno w kraju, jak i poza jego granicami, gdzie wielokrotnie pełniła rolę prelegenta. Jest współautorem artykułów publikowanych w polskich i zagranicznych czasopismach naukowych z dziedziny kardiologii.

W 2016 roku uzyskała certyfikat akredytowanego echokardiografisty II stopnia.

W oparciu o nowatorską pracę z zakresu intensywnej terapii kardiologicznej w 2019 roku uzyskała tytuł doktora nauk medycznych.

Do głównych zainteresowań dr Metzgier-Gumieli należy echokardiografia oraz intensywna terapia kardiologiczna.

Jest współwłaścicielem „Gabinetów od serca”.

Masz pytania? Napisz do nas[recaptcha]