Kardiolog Wiesław Mazurek prywatnie Toruń

Wiesław Mazurek

Kardiolog

Wiesław Mazurek -Kardiolog

jest absolwentem Akademii Medycznej w Łodzi Wydział Lekarski w latach 1980-1986. Od 1986 r. pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym Toruniu. Po rocznym stażu rozpoczął pracę w Oddziale Kardiologii i Intensywnej Terapii Kardiologicznej, na którym pracuje do dziś.

Specjalizacje:

  • kardiolog
  • kardiolog inwazyjny (samodzielny operator)
  • specjalista chorób wewnętrznych

Od 2010 roku jest Kierownikiem Pracowni Kardiologii Inwazyjnej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu oraz pracuje w Gabinetach Od Serca ul. Mohna 52 w Toruniu.

Wiesław Mazurek jest członkiem Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Asocjacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego i Europejskiej Asocjacji Przezskórnych Interwencji Sercowo-Naczyniowych. Od wielu lat systematycznie uczestniczy w kursach zawodowych, szkoleniach, sympozjach i kongresach w Warszawie, Krakowie, Zabrzu, Poznaniu, Wrocławiu, Bydgoszczy oraz w USA, Szwajcarii, Francji, Włoszech, Holandii.

Współwłaściciel Gabinetów Od Serca.

Współczesna pomoc kardiologiczna

Jednym z ważniejszych osiągnięć we współczesnej medycynie jest zrozumienie, jak działa nasze ciało i co możemy zrobić, aby zapobiec chorobom, które wpływają niekorzystnie na jakość ludzkiego życia. Współczesna kardiologia dostarcza informacji na temat problemów zdrowotnych i ma to na celu pomóc lekarzom w lepszym przygotowaniu się do podejmowania decyzji o planach oraz metodach leczenia swoich pacjentów. Cele, do których dąży każdy lekarz kardiolog to przede wszystkim wiedzieć więcej niż tylko objawy choroby, aby zapobiec przyczynom pojawiania się problemów zdrowotnych. To również edukacja pacjentów, aby mogli dokonać świadomych wyborów opartych na faktach, a nie dezinformacji podanej przez niektóre firmy farmaceutyczne w czasie reklam telewizyjnych. Najistotniejszym celem współczesnej kardiologii jest poprawa jakości życia pacjentów, cierpiących na choroby serca.

Główne cele, badania i postępy w kardiologii

Jednym z głównych celów kardiologii jest zapobieganie chorobom serca. Innym celem jest wczesne wykrywanie powodów chorób układu krążenia, aby można było je leczyć, zanim staną się poważnym zagrożeniem dla zdrowia i życia. Można to zrobić poprzez badania przesiewowe, takie jak: elektrokardiogramy (EKG), echokardiogramy i inne. Po zdiagnozowaniu choroby serca najistotniejszym celem jest podjęcie skutecznego leczenia, tak aby pacjent mógł prowadzić długie i zdrowe życie. Dzięki postępowi w technologii i medycynie cele te są coraz bardziej realne i osiągalne. Odbywa się to za pomocą różnych metod leczniczych, w tym środków zapobiegawczych, wczesnego wykrywania i interwencji oraz w razie potrzeby odpowiednich zabiegów i operacji. W ostatnich latach nastąpił znaczny postęp w leczeniu kardiologicznym, co doprowadziło do poprawy wyników u pacjentów oraz pozwoliło na optymalne dostosowanie terapii leczniczej do potrzeb ludzkich.

Jakie są korzyści z regularnych badań kardiologicznych?

Regularne badania kardiologiczne powinny być priorytetem w utrzymaniu zdrowia oraz jak najlepszej witalności układu sercowo-naczyniowego. Należy pamiętać, że nieleczone choroby serca są główną przyczyną śmierci zarówno mężczyzn, jak i kobiet na całym świecie, dlatego tak ważne jest podjęcie wszelkich możliwych środków w celu ochrony zdrowia. Najbardziej istotne korzyści z regularnych badań kardiologicznych związane są z wczesnym wykrywaniem chorób sercowo-naczyniowych. Dla każdego pacjenta spokój ducha i pewność, że jest w dobrych rękach, ma ogromne znaczenie, gdyż nie denerwuje się on i nie martwi z powodu niewłaściwej opieki medycznej. Kolejnym, bardzo ważnym czynnikiem regularnych badań kardiologicznych i wynikających z nich korzyści, są wskazówki dotyczące zmiany stylu życia, jeśli dotychczasowy styl był nieodpowiedni w stosunku do stanu zdrowia. Ponadto spersonalizowany plan leczenia kardiologicznego wpływa bardzo korzystnie nie tylko na przebieg odzyskiwania zdrowia pacjenta, ale również na jego samoświadomość, która bardzo motywuje. Świadomy pacjent współpracuje z kardiologiem w celu osiągnięcia jak najlepszych rezultatów. Należy pamiętać, że

współpracujący zespół opieki medycznej to podstawa skutecznego leczenia. Jeśli nie byłeś/byłaś u kardiologa od jakiegoś czasu lub jeśli nigdy nie skorzystałeś/skorzystałaś z pomocy kardiologicznej, to nadszedł czas, aby umówić się na wizytę. Zdrowie jest zbyt ważne, aby je zaniedbać, a regularne badania kardiologiczne są jednym z najlepszych sposobów ochrony serca i całego układu krążenia.

Jakie wyzwania stoją przed współczesną kardiologią?

Choroby serca są główną przyczyną pogorszenia się stanu zdrowia ludzi na całym świecie, bez względu na kolor skóry, płeć i status materialny. Praca współczesnych kardiologów jest bardzo ważna, gdyż to właśnie kardiologia zajmuje się badaniem i leczeniem zaburzeń rytmu pracy serca oraz naczyń krwionośnych. Populacja ludzka coraz częściej narażona jest na zwiększone ryzyko chorób. Wybór nieodpowiedniego stylu życia odgrywa ważną rolę w powstawaniu i szerzeniu się problemów zdrowotnych, w zależności od takich czynników jak: nałogowe palenie tytoniu, otyłość, nieuprawianie żadnych sportów i co za tym idzie brak potrzebnego ruchu. Współczesna kardiologia zajmuje się również edukacją ludzi na temat znaczenia zdrowego stylu życia i właściwego odżywania się. Co jakiś czas publikowane są najnowsze badania naukowców zajmujących się problematyką chorób serca, a lekarze kardiolodzy starają się być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami w tej dziedzinie. Nowe technologie mogą pomóc w diagnozowaniu i leczeniu chorób kardiologicznych, dlatego lekarze muszą decydować, w które technologie warto inwestować i które z nich przyniosą najlepsze korzyści w leczeniu. Postępy współczesnej medycyny doprowadziły do usprawnienia procesów leczenia chorób i lepszego rozumienia przyczyn ich powstawania.

Wiesław Mazurek — Kardiolog

Wiesław Mazurek jest cenionym lekarzem kardiologiem, który poświęca swoją pracę na pomaganie ludziom w prowadzeniu zdrowszego stylu życia i zapobieganiu chorobom układu krążenia. Jest powszechnie szanowany za swoją wiedzę i doświadczenie. Kardiolog Wiesław Mazurek jest wysoko wykwalifikowanym lekarzem z wieloletnim doświadczeniem, jest on nie tylko doskonałym kardiologiem, ale również wspaniałym człowiekiem. Szczerze troszczy się o swoich pacjentów i ich samopoczucie oraz zawsze poświęca czas na wysłuchanie ich obaw. Upewnia się, że pacjent czuje się komfortowo i jest pewny swojej opieki.

# - Wiesław Mazurek

Masz pytania? Napisz do nas[recaptcha]