Diabetolog Sławomir Badurek prywatnie Toruń

dr n. med. Sławomir Badurek

Diabetolog

Sławomir Badurek – diabetolog

dr n. med. Sławomir Badurek – specjalista diabetologii i chorób wewnętrznych, kierownik Oddziału Klinicznego Nefrologii, Diabetologii i Chorób Wewnętrznych CM UMK, mieszczącego się w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu.

Od ponad 20 lat zajmuje się leczeniem pacjentów z różnymi typami cukrzycy w praktyce szpitalnej i ambulatoryjnej. Ma m. in. doświadczenie w prowadzeniu chorych na cukrzycę z powikłaniami kardiologicznymi, chorobami nerek, leczonych osobistą pompą insulinową i kobiet z cukrzycą ciążową, Pracując od początku kariery zawodowej na szerokoprofilowym, wielospecjalistycznym szpitalnym oddziale internistycznym zdobył duże doświadczenie w leczeniu chorych z problemami z zakresu chorób wewnętrznych. Po studiach przez cztery lata był pracownikiem naukowym Akademii Medycznej w Bydgoszczy (obecnie CM UMK), pracując w Klinice Alergologii i Chorób Wewnętrznych. Po powrocie do rodzinnego Torunia, związał się zawodowo z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym, pracując w Oddziale Chorób Wewnętrznych, a następnie w Oddziale Klinicznym Nefrologii, Diabetologii i Chorób Wewnętrznych.

Jest autorem wysoko ocenianej, nowatorskiej pracy doktorskiej z zakresu nefrologii.

Od wielu lat aktywnie uczestniczy w pracach towarzystw naukowych. Jest członkiem Towarzystwa Internistów Polskich (przez dwie kadencje był w zarządzie Oddziału Bydgosko-Toruńskiego) oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego. Opublikował kilkadziesiąt prac naukowych z zakresu diabetologii, nefrologii i chorób wewnętrznych. Ukończył studia podyplomowe z zakresu organizacji i zarządzania w ochronie zdrowia.

Jednym z głównych zainteresowań zawodowych doktora Sławomira Badurka jest leczenie otyłości z zastosowaniem autorskich metod. Członek Rady Naukowej Fundacji „WIEMY, CO JEMY”.

Autor wielu artykułów i materiałów edukacyjnych dla chorych na cukrzycę oraz książki popularnonaukowej na temat radzenia sobie ze stresem. Ceniony przez pacjentów i lekarzy wykładowca. W ramach działalności społecznej, we współpracy z toruńskim Oddziałem Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków oraz miejscowym Kołem Polskiego Związku Niewidomych przygotował i wygłosił wiele wykładów na temat cukrzycy dla chorych dotkniętych kalectwem fizycznym, spowodowanym przez powikłania cukrzycy i chorób towarzyszących. Między innymi za tę działalność został wyróżniony Honorową Odznaką Zasłużonego dla Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.

Zainteresowania pozamedyczne – muzyka klasyczna, jazz, literatura piękna i faktu, fotografia artystyczna.

Masz pytania? Napisz do nas[recaptcha]