Dietetyk Kliniczny Kinga Kupczyk prywatnie Toruń

Kinga Kupczyk

Dietetyk Kliniczny

Kinga Kupczyk -Dietetyk Kliniczny

jest absolwentką Collegium Medicum UMK w Toruniu. Od ponad 10 lat zajmuje się leczeniem żywieniowym pacjentów niedożywionych  w okresie okołooperacyjnym, pacjentów z chorobami nowotworowymi, chorobami trzustki, wątroby i jelit, a także terapią dietetyczną u pacjentów z zaburzeniami metabolicznymi jak otyłość, cukrzyca, hiperlipidemia.

Szczególnie bliskie jest jej również żywienie dzieci z alergią pokarmową, refluksem żołądkowo-jelitowym, zaparciem. Autorka wielu publikacji i prelekcji dotyczących żywienia. Wykładowca Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, WSG w Bydgoszczy, Collegium Medicum UMK w Toruniu.

Kinga Kupczyk jest członkinią POLSPEN (Polskiego Towarzystwa Żywienia Dojelitowego, Pozajelitowego i Metabolizmu). Polski Koordynator światowej akcji NutritionDay. Aktualnie W trakcie  międzynarodowej specjalizacji z żywienia klinicznego LLL (The Life Long Learning programme in Clinical Nutrition and Metabolism) ESPEN (The European Society for Clinical Nutrition and Metabolism).

# - Kinga Kupczyk

Certyfikaty

Masz pytania? Napisz do nas[recaptcha]