Marlena Trzcińska

Lekarz specjalista psychiatra

Lekarz specjalista psychiatra Marlena Trzcińska w mieście Toruń

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UMK im. L. Rydygiera w Bydgoszczy.

Obecnie pracuje:

– na Oddziale Klinicznym VII Psychiatrii Wieku Podeszłego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu gdzie zajmuje się leczeniem zaburzeń psychicznych u pacjentów w wieku podeszłym,

– w Poradni Psychogeriatrycznej w Toruniu, gdzie oprócz leczenia zaburzeń psychicznych osób wieku podeszłego zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem zaburzeń pamięci w tym zespołów otępiennych ( choroba Alzheimera, otępienie naczyniopochodne, otepienie z ciałami Lewy’ego, otępienie czołowo-skroniowe, otępienie w przebiegu innych chorób np. w chorobie Parkinsona,

– jako lekarz konsultant w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Toruniu.

W swojej praktyce lekarskiej zajmuje się leczeniem zaburzeń psychicznych u osób dorosłych: zaburzeń nastroju, zaburzeń depresyjnych i lękowych, psychotycznych, uzależnień oraz zaburzeń psychicznych wieku podeszłego w tym zespołami otępiennymi.

Kim jest lekarz psychiatra i czym się zajmuje?

Lekarz psychiatra jest specjalistą, który zajmuje się problemami związanymi ze zdrowiem psychicznym i jak każdy lekarz diagnozuje i leczy zaburzenia oraz choroby psychiczne, a także wprowadza leczenie farmakologiczne i wypisuje recepty, jeśli zajdzie taka potrzeba. Niektórzy ludzie obawiają się pierwszej wizyty u psychiatry, ponieważ nie zdają sobie sprawy z tego, że problemy zdrowia psychicznego nie są wstydliwym tematem i należy poszukiwać optymalnych rozwiązań, aby poprawić jakość swojego życia. Nie trzeba obawiać się wizyty u psychiatry i odkładać jej na inny termin, ponieważ psychiatra jest lekarzem, który chce pomóc i wysłucha tego, co pacjent powie, a także wprowadzi odpowiednie leczenie. Należy pamiętać, że każdego psychiatrę obowiązuje tajemnica lekarska oraz etyka wykonywania zawodu.

W jaki sposób psychiatra może pomóc?

Psychiatrzy to lekarze, którzy specjalizują się w diagnozowaniu i leczeniu problemów psychicznych. Mogą oni zapewnić szeroki zakres usług, w tym również odpowiednie leki, terapię i edukację zdrowotną. Lekarz psychiatra przeprowadza rozmowę z pacjentem (wywiad medyczny) i na podstawie tej rozmowy oraz badań może zalecić odpowiednie dawki leków, informując przy tym pacjenta o działaniu i skutkach zapisanych przez niego medykamentów. Czasem jedna wizyta u psychiatry nie wystarczy, aby poczuć się lepiej i wtedy lekarz zaleci regularne wizyty po to, aby upewnić się, że leczenie przynosi oczekiwane skutki, gdyż zdrowie pacjenta jest dla niego priorytetem.

Zalety wizyty u psychiatry

Warto udać się do lekarza psychiatry, gdy przechodzimy trudny okres lub cierpimy z powodu różnorodnych problemów. Nie musimy zadręczać się w milczeniu, jeśli możemy mieć wsparcie specjalistyczne. Należy korzystać z możliwości, które poprawią jakość naszego życia oraz zdrowia i nie należy wstydzić się problemów ze zdrowiem psychicznym. Lekarz psychiatra jest tym specjalistą, który potrafi oraz chce pomóc, aby życie stało się łatwiejsze. Każdego roku miliony ludzi odwiedzają psychiatrów, i to nie bez powodu. Psychiatrzy są ekspertami w diagnozowaniu i leczeniu problemów psychicznych. Z pomocą psychiatry można wreszcie zacząć czuć się znowu sobą i cieszyć się swoim istnieniem. Psychiatra to lekarz, który ma odpowiednie kompetencje, aby przynieść ogromną ulgę w cierpieniu.

Lekarz psychiatra Marlena Trzcińska w zespole praktyk prywatnych gabinetyodserca.pl w mieście Toruń

Wizyta u dobrego specjalisty może powstrzymać dalszy rozwój choroby, niebezpieczny dla zdrowia pacjenta. Lekarz psychiatra Marlena Trzcińska prowadzi prywatną praktykę lekarską w zespole praktyk lekarskich GABINETY OD SERCA w mieście Toruń. Jest doświadczonym specjalistą w diagnozowaniu, pomocy i leczeniu problemów ze zdrowiem psychicznym. Fachowo dobiera specjalistyczne leczenie indywidualne dla każdego pacjenta. Jeśli czujesz się przygnębiony, niespokojny lub zestresowany, to pamiętaj, że nie jesteś sam. Codziennie miliony ludzi borykają się z problemami psychicznymi na całym świecie, bez względu ma płeć, wiek, wykształcenie, status materialny czy kolor skóry. Psychiatra Marlena Trzcińska w zespole prywatnych praktyk lekarskich GABINETY OD SERCA w mieście Toruń może zapewnić wsparcie i wskazówki, których potrzebujesz, aby poprawić jakość swojego życie. Skontaktuj się z nami już dziś, aby umówić się na wizytę!

Masz pytania? Napisz do nas[recaptcha]