Kardiolog Waldemar Bębenek prywatnie Toruń

Waldemar Bębenek

Kardiolog

Waldemar Bębenek -Kardiolog

Specjalizacje:

  • kardiolog
  • kardiolog inwazyjny (samodzielny operator)
  • specjalista chorób wewnętrznych

Waldemar Bębenek jest laureatem plebiscytu Nowości – Dziennika Toruńskiego w kategorii Kardiolog Roku: Złoty Stetoskop w 2017 roku i Srebrny Stetoskop w 2016 roku. Nagrody te potwierdzają zaufanie pacjentów, nieprzeciętne zaangażowanie zawodowe i profesjonalizm świadczonych usług medycznych.

Absolwent Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach Wydział Lekarski w Zabrzu w latach 1991-1997. W trakcie studiów, a także po ich ukończeniu uczestnik wielu szkoleń i kursów w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu pod kierownictwem prof. dr hab. n. med. Zbigniewa Religi, a następnie prof. dr hab. n. med. Mariana Zembali.

W latach 1997-2001 pracownik Oddziału Chorób Wewnętrznych, a następnie Oddziału Kardiologii w Szpitalu w Golubiu-Dobrzyniu pod kierownictwem dr Aleksandra Kabary. Obecnie pracuje na Oddziale Kardiologii i Intensywnej Terapii Kardiologicznej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu oraz w Gabinetach Od Serca w Toruniu.

Waldemar Bębenek jest członkiem Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Asocjacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego i Europejskiej Asocjacji Przezskórnych Interwencji Sercowo-Naczyniowych.

Od wielu lat systematycznie uczestniczy w kursach zawodowych, szkoleniach, sympozjach i kongresach w Warszawie, Krakowie, Zabrzu, Poznaniu, Wrocławiu, Bydgoszczy oraz w USA, Szwajcarii, Francji, Włoszech, Holandii.

Współwłaściciel Gabinetów Od Serca.

Mentorami dr Waldemara Bębenka są:
prof. dr hab. n. med. Zbigniew Religa
prof. dr hab. n. med. Marian Zembala
dr Aleksander Kabara

Kardiolog Waldemar Bębenek w ostatnim czasie brał udział:

  • w Warsztatach Kardiologii Inwazyjnej oraz w Międzynarodowej Konferencji Kardiologicznej ,,Postępy w rozpoznawaniu i leczeniu chorób serca, płuc i naczyń” pod patronatem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego” w dniach. 04-07.06.2019r. organizowanych przez Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu.
  • w XXIII Międzynarodowym Kongresie Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego w Katowicach w dniach 26.09-28.09.2019r. organizowanym przez Polskie Towarzystwo Kardiologiczne.
  • w Konferencji Kardiologicznej ,, XII Poznańskie Spotkanie
    Kardiologiczne”  organizowane przez Klinikę Kardiologii Szpitala
    Klinicznego Przemienienia Pańskiego UM w Poznaniu. W trakcie konferencji były pokazywane „na żywo” zabiegi wykonywane w I Klinice Kardiologii Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Na wykładach było wiele praktycznych informacji na temat aktualnych sposobów leczenia nadciśnienia tętniczego, prowadzenia pacjentów ze schorzeniami serca i cukrzycą, oraz nowych możliwości leczenia nadciśnienia płucnego i zatorowości płucnej. Były sesje poświęcone obrazowaniu w kardiologii, ze szczególnym uwzględnieniem rezonansu magnetycznego, interaktywne sesje przypadków, dedykowane lekarzom internistom i podstawowej opieki zdrowotnej, którzy spotykają się z chorymi na serce w swojej codziennej praktyce lekarskiej. Wszystkie prezentowane informacje były oparte o aktualną wiedzę, w tym najnowsze  wytyczne Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego.
  • w XX Międzynarodowych Warsztatach Kardiologii Interwencyjnej, które odbyły się w dniach 11-13.12.2019 r. w Krakowie.

# - Waldemar Bębenek

Czym zajmuje się kardiolog?

Kardiolog jest lekarzem, który zajmuje się profilaktyką, diagnozą i leczeniem chorób układu sercowo-naczyniowego. Kardiologia jest dziedziną medycyny, skupiającą się na rozpoznawaniu i leczeniu chorób serca, naczyń krwionośnych oraz tylko wrodzonych i nabytych wad układu krążenia. Kardiolodzy są ekspertami w swojej dziedzinie i mogą zapewnić nam najlepszą opiekę zdrowotną. Serce ma ogromny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu, jego wydajność i efektywność działania. Układ krwionośny człowieka jest odpowiedzialny za transport nie tylko tlenu, CO2, hormonów, czy produktów przemiany materii, ale także cennych i ważnych dla życia substancji odżywczych, dlatego powinniśmy troszczyć się o niego w każdym wieku.

Jak przygotować się do wizyty u kardiologa?

Zastanawiasz się, w jaki sposób przygotować się do wizyty u kardiologa? Nie martw się, jesteśmy po to, aby pomóc! Wizyta u lekarza kardiologa rozpoczyna się od zebrania przez niego wywiadu medycznego, istotnego w diagnozowaniu naszych problemów zdrowotnych. Należy przypomnieć sobie przebyte choroby, leczenie szpitalne, operacje (jeśli się wydarzyły) i zabrać ze sobą, na wizytę do kardiologa, odpowiednią dokumentację medyczną. Wskazane jest również przygotowanie się pod względem nurtujących nas pytań, dotyczących tematyki naszego zdrowia, ponieważ specjalista kardiolog odpowie na nie, korzystając ze swojej profesjonalnej wiedzy i doświadczenia. Lekarz kardiolog może również wykonać potrzebne badania, zaczynając od najprostszych, podstawowych, do bardziej złożonych. Należy szczerze rozmawiać z kardiologiem i opowiedzieć o wszystkich, swoich obawach dotyczących stanu zdrowia, gdyż jest to bardzo istotne w procesie leczenia.

Rodzaje badań, jakie może zlecić kardiolog

Badania kardiologiczne oraz analiza wyników są konieczne do prawidłowego zdiagnozowania problemu zdrowotnego pacjenta i zaplanowania najlepszego leczenia. Czasem wystarczy tylko zmiana trybu życia lub diety, aby pacjent poczuł się lepiej, czasem potrzebne są leki wspierające funkcjonowanie na co dzień, a czasem specjalistyczne badania, które ułatwią postawienie właściwej diagnozy. Do podstawowych badań kardiologicznych należą: osłuchanie pracy serca pacjenta i pomiar ciśnienia tętniczego krwi.
Do specjalistycznych badań kardiologicznych zaliczamy takie badania jak:
EKG, RTG klatki piersiowej, Holter EKG, Holter ciśnieniowy, Test wysiłkowy, Echo serca i inne.
Wykonanie badań tego typu umożliwia właściwą diagnozę i jest konieczne do opracowania odpowiedniego leczenia. W niektórych sytuacjach bardzo pomocne mogą być zabiegi koronarografia i wszczepienie stentów, wstawienie rozrusznika serca, wszczepienie zastawek, lub wszczepienie bajpasów itp.

Korzyści z wizyty u kardiologa

Zawsze warto udać się do lekarza kardiologa, aby ocenił stan naszego zdrowia, ponieważ mamy tylko jedno, bezcenne serce i należy dbać o nie, aby cieszyć się jak najdłużej zdrowiem i witalnością. Kardiolog jest najlepszym lekarzem specjalistą, zajmującym się wieloma dolegliwościami takimi, jak: duszność, omdlenia, zasłabnięcia, zawroty głowy, kołatanie serca, ból w klatce piersiowej, nierówne bicie serca itp. Nawet niewielki dyskomfort tego typu, powinien być skonsultowany z lekarzem kardiologiem, aby zapobiec ewentualnym powikłaniom chorobowym. Zdarza się tak, że pacjent od pewnego czasu zmaga się z problemami kardiologicznymi i nie wie, że ma miażdżycę tętnic wieńcowych, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia rytmu serca, lub niewydolność układu krążenia, dlatego konsultacja kardiologiczna jest bardzo ważna, gdyż dzięki niej można zdiagnozować i leczyć uciążliwe problemy zdrowotne, które mogą początkowo przebiegać bezobjawowo. Ponadto specjalista kardiolog potrafi zapobiec powikłaniom kardiologicznym, które mogą pojawić się po przebytych chorobach zakaźnych.

Waldemar Bębenek – wykwalifikowany lekarz specjalista kardiolog

Profesjonalna opieka kardiologiczna jest po to, aby właściwie diagnozować, najlepiej leczyć i fachowo pomóc, oferując pacjentom najnowsze technologie i medyczne. Wykwalifikowany lekarz, Waldemar Bębenek, specjalista kardiolog, potrafi zapewnić najlepszą, możliwą opiekę zdrowotną, poprzez profesjonalną opiekę kardiologiczną i profilaktykę zdrowotną, mającą na celu wczesne wykrycie i leczenie chorób kardiologicznych oraz zapobieganie ich powikłaniom.

Certyfikaty

Masz pytania? Napisz do nas



[recaptcha]