Kardiolog Waldemar Bębenek prywatnie Toruń

Waldemar Bębenek

Kardiolog

Waldemar Bębenek -Kardiolog

Specjalizacje:

 • kardiolog
 • kardiolog inwazyjny (samodzielny operator)
 • specjalista chorób wewnętrznych

Waldemar Bębenek jest laureatem plebiscytu Nowości – Dziennika Toruńskiego w kategorii Kardiolog Roku: Złoty Stetoskop w 2017 roku i Srebrny Stetoskop w 2016 roku. Nagrody te potwierdzają zaufanie pacjentów, nieprzeciętne zaangażowanie zawodowe i profesjonalizm świadczonych usług medycznych.

Absolwent Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach Wydział Lekarski w Zabrzu w latach 1991-1997. W trakcie studiów, a także po ich ukończeniu uczestnik wielu szkoleń i kursów w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu pod kierownictwem prof. dr hab. n. med. Zbigniewa Religi, a następnie prof. dr hab. n. med. Mariana Zembali.

W latach 1997-2001 pracownik Oddziału Chorób Wewnętrznych, a następnie Oddziału Kardiologii w Szpitalu w Golubiu-Dobrzyniu pod kierownictwem dr Aleksandra Kabary. Obecnie pracuje na Oddziale Kardiologii i Intensywnej Terapii Kardiologicznej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu oraz w Gabinetach Od Serca w Toruniu.

Waldemar Bębenek jest członkiem Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Asocjacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego i Europejskiej Asocjacji Przezskórnych Interwencji Sercowo-Naczyniowych.

Od wielu lat systematycznie uczestniczy w kursach zawodowych, szkoleniach, sympozjach i kongresach w Warszawie, Krakowie, Zabrzu, Poznaniu, Wrocławiu, Bydgoszczy oraz w USA, Szwajcarii, Francji, Włoszech, Holandii.

Współwłaściciel Gabinetów Od Serca.

Mentorami dr Waldemara Bębenka są:
prof. dr hab. n. med. Zbigniew Religa
prof. dr hab. n. med. Marian Zembala
dr Aleksander Kabara

Kardiolog Waldemar Bębenek w ostatnim czasie brał udział:

 • w Warsztatach Kardiologii Inwazyjnej oraz w Międzynarodowej Konferencji Kardiologicznej ,,Postępy w rozpoznawaniu i leczeniu chorób serca, płuc i naczyń” pod patronatem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego” w dniach. 04-07.06.2019r. organizowanych przez Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu.
 • w XXIII Międzynarodowym Kongresie Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego w Katowicach w dniach 26.09-28.09.2019r. organizowanym przez Polskie Towarzystwo Kardiologiczne.
 • w Konferencji Kardiologicznej ,, XII Poznańskie Spotkanie
  Kardiologiczne”  organizowane przez Klinikę Kardiologii Szpitala
  Klinicznego Przemienienia Pańskiego UM w Poznaniu. W trakcie konferencji były pokazywane „na żywo” zabiegi wykonywane w I Klinice Kardiologii Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Na wykładach było wiele praktycznych informacji na temat aktualnych sposobów leczenia nadciśnienia tętniczego, prowadzenia pacjentów ze schorzeniami serca i cukrzycą, oraz nowych możliwości leczenia nadciśnienia płucnego i zatorowości płucnej. Były sesje poświęcone obrazowaniu w kardiologii, ze szczególnym uwzględnieniem rezonansu magnetycznego, interaktywne sesje przypadków, dedykowane lekarzom internistom i podstawowej opieki zdrowotnej, którzy spotykają się z chorymi na serce w swojej codziennej praktyce lekarskiej. Wszystkie prezentowane informacje były oparte o aktualną wiedzę, w tym najnowsze  wytyczne Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego.
 • w XX Międzynarodowych Warsztatach Kardiologii Interwencyjnej, które odbyły się w dniach 11-13.12.2019 r. w Krakowie.

# - Waldemar Bębenek

Certyfikaty

Masz pytania? Napisz do nas[recaptcha]