Neurolog Agnieszka Nowogórska-Lewandowska prywatnie Toruń

Agnieszka Nowogórska-Lewandowska

Neurolog

Agnieszka Nowogórska-Lewandowska -Neurolog

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Collegium Medicum w Bydgoszczy Wydział Lekarski w latach 2001-2007.

Specjalizacja:

  • neurologia

W latach 2009-2015 pracownik Oddziału Neurologii i Oddziału Leczenia Udarów Mózgu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu pod kierownictwem dr n.med. Ignacego Lubińskiego. Obecnie pracuje w Oddziale Neurologii i Neuroimmunologii Klinicznej i Oddziale Udarowym Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu oraz w Gabinetach Od Serca ul.Mohna 52 w Toruniu.

Od wielu lat systematycznie uczestniczy w kursach zawodowych, szkoleniach, sympozjach i kongresach.

Dodatkowe kursy:

  • ultrasonografia dopplerowska i dupleksowa tętnic domózgowych zewnątrzczaszkowych, przezczaszkowa ultrasonografia dopplerowska i dupleksowa
  • podawanie toksyny botulinowej w spastyczności, profilaktyki migreny przewlekłej i dystoniach ogniskowych
  • elektroencefalografia

Czym jest neurologia?

Neurologia jest nauką o układzie nerwowym i bardzo ważną dziedziną medycyny, ponieważ zajmuje się schorzeniami ośrodkowego oraz obwodowego układu nerwowego człowieka. Obejmuje wszystko, od funkcji i struktury mózgu po zaburzenia układu nerwowego. Neurologia jako nauka jest niezbędna do zrozumienia chorób, które wpływają na ruch, czucie i myślenie. Współczesna neurologia skupia się nie tylko na schorzeniach neurologicznych, ale również bada wszelkie procesy, które niszczą układ nerwowy.

W jaki sposób neurolog może pomóc?

Neurolodzy są ekspertami w diagnozowaniu i leczeniu zaburzeń, które wpływają na mózg, rdzeń kręgowy i nerwy. Lekarz neurolog bada przede wszystkim podłoże chorób neurologicznych i zaleca najlepsze dla pacjenta metody leczenia. Ponadto neurolodzy zajmują się także badaniem odruchów fizjologicznych człowieka, chodzeniem, prawidłowością mowy i czucia powierzchniowego, poprzez co diagnozują, na jaki rodzaj zaburzenia neurologicznego cierpi pacjent i w jaki sposób należy mu pomóc. Lekarz neurolog może również zlecić kolejne badania w celu potwierdzenia diagnozy lekarskiej, np. tomografię komputerową (TK), rezonans magnetyczny (MR), elektroencefalografię (EEG), tomografię emisyjną (PET-CT), elektroneurografię (ENG), elektromiografię (EMG), badania laboratoryjne lub inne.

Korzyści z wizyty u neurologa

Dzięki postępom w dziedzinie neurologii każdego dnia dowiadujemy się coraz więcej o tym, jak zapobiegać schorzeniom neurologicznym i jak je leczyć. Regularne wizyty u neurologa w celu wykonania badań kontrolnych lub leczenia chorób pomogą zachować dobrą kondycję na długie lata. Przemyślana i dobrze dopasowana do potrzeb pacjenta rehabilitacja neurologiczna polega przede wszystkim na wdrożeniu właściwych działań rehabilitacyjnych, które polepszą stan zdrowia pacjenta, gdyż najważniejszym celem takiej rehabilitacji jest przywrócenie choremu wszystkich życiowych funkcji, które utracił z powodu przebytej choroby. Często zdarza sie tak, że występujące objawy, które nas niepokoja zanikaja i poja

Zdarza się, że objawy występują od czasu do czasu, nieregularnie. W niektórych przypadkach wynikają one z prowadzonego stylu życia, zmęczenia, przepracowania czy zwiększonej ilości stresu. Jeśli jednak pojawiają się powtarzalnie, należy skonsultować ich podłoże podczas wizyty u neurologa.

Kiedy warto udać sie do neurologa?

Układ nerwowy jest systemem odpowiedzialnym za integrację wszystkich działań ciała człowieka, poprzez odbieranie i przetwarzanie bodźców, wprawianie w ruch układu mięśniowego i szkieletowego oraz koordynowanie pracy wszystkich narządów. Wszelkiego rodzaju choroby neurologiczne mogą mieć niepożądany wpływ na jakość funkcjonowania całego organizmu. Lekarz neurolog zajmuje się właściwym leczeniem tego typu chorób. Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich doświadcza jakiegokolwiek rodzaju problemu neurologicznego, ważne jest, aby jak najszybciej udać się do neurologa. Wiele problemów neurologicznych można leczyć, jeśli zostaną wcześnie wykryte, więc nie czekaj i umów się na wizytę już dziś. Neurolog może pomóc Ci przywrócić Twoje życie na właściwe tory. Będzie z Tobą współpracował, aby opracować właściwy plan leczenia, który spełni Twoje konkretne potrzeby i pomoże Ci odzyskać zdrowie oraz witalność.

Agnieszka Nowogórska-Lewandowska – Neurolog w mieście Toruń

Lekarz neurolog Agnieszka Nowogórska-Lewandowska prowadzi prywatną praktykę lekarską w GABINETACH OD SERCA w mieście Toruń. Zajmuje się badaniem czynności układu nerwowego oraz diagnozuje i wdraża specjalistyczne leczenie dopasowane do potrzeb pacjenta. Jest specjalistą z zakresu neurologii, profilaktyki, diagnozy i leczenia schorzeń układu nerwowego. Agnieszka Nowogórska-Lewandowska jest neurologiem, który może pomóc. Ma ona wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie i może zapewnić leczenie różnych schorzeń neurologicznych.

# - Agnieszka Nowogórska-Lewandowska

Masz pytania? Napisz do nas[recaptcha]