Badanie Holter EKG Toruń

Badanie Holter EKG Toruń

to całodobowe monitorowanie EKG serca, pozwalające na wielogodzinną rejestrację pracy serca w warunkach codziennej aktywności pacjenta.

Badanie to służy ocenie czynności elektrycznej serca. Umożliwia rejestrację zaburzeń rytmu i przewodnictwa (skurcze dodatkowe, napadowe częstoskurcze, migotanie przedsionków, trzepotanie komór), ocenę pracy stymulatora serca oraz nieprawidłowości w ukrwieniu mięśnia sercowego. Wskazaniem do badania jest także poszukiwanie kardiologicznych przyczyn omdleń lub zasłabnięć.

Podczas zakładania Holtera EKG do klatki piersiowej pacjenta zostają przyklejone elektrody, które   następnie są połączone przewodami do rejestratora zawieszonego na szyi lub przypiętego do paska. Przed umieszczeniem elektrod skóra jest odtłuszczana. U mężczyzn, w przypadku obfitego owłosienia klatki piersiowej, skóra powinna być wygolona w miejscu przyklejenia elektrod.

Na badanie zaleca się założenie wygodnego i luźnego ubrania, pod którym będzie można umieścić rejestrator.

W trakcie badania Holtera EKG pacjent powinien funkcjonować normalnie  i nie ograniczać codziennej aktywności fizycznej. Musi jedynie zwrócić uwagę na to, aby nie odkleiły się elektrody.  W przypadku odklejenie elektrod lub ich odłączenia należy umieścić je w tym samym miejscu i zakleić plastrem. Podczas badania pacjent jest zobligowany do prowadzenie dziennika aktywności fizycznej, zapisywania godzin wystąpienia bólów, kołatań serca, stresujących sytuacji czy czasu snu.

Jedynej czynności, której nie wolno wykonywać podczas noszenia aparatu Holter EKG jest mycie górnych części ciała. Urządzenie nie jest wodoodporne i jego zmoczenie groziłoby uszkodzeniem.

Holter EKG jest zwracany przez pacjenta następnego dnia po założeniu. Istnieje również możliwość rejestracji Holtera EKG przez 48 godzin. Zapisane dane są wgrywane do komputera i analizowane przez kardiologa. Wynik badania pacjent otrzymuje po kliku dniach.

# - Badanie Holter EKG Toruń - Gabinetyodserca.pl

Wyślij zapytanie

[recaptcha]

Masz pytania? Napisz do nas[recaptcha]