Kardiolog Dziecięcy Marta Stolarczyk prywatnie Toruń

Marta Stolarczyk

Kardiolog Dziecięcy

Marta Stolarczyk – Kardiolog Dziecięcy

Specjalizacje:

  • pediatria
  • kardiologia dziecięca

 Absolwentka Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, który ukończyła w 2007 roku.

Od 2014 roku pracuje w Oddziale Pediatrii i Kardiologii Dziecięcej Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu oraz przyszpitalnej poradni kardiologicznej dla dzieci. W latach 2014-2017 odbywała specjalizację z kardiologii dziecięcej w Klinice Pediatrii i Kardiologii Dziecięcej w Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie. W 2018 roku uzyskała tytuł specjalisty kardiologii dziecięcej.

Od 2018 roku pracuje także w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy, gdzie udziela konsultacji kardiologicznych i wykonuje badanie echo serca u hospitalizowanych pacjentów pediatrycznych. Wykonuje badania echokardiograficzne przezklatkowe, analizuje EKG, Holtery EKG i Holtery ABPM oraz wykonuje próby wysiłkowe u dzieci.

Od wielu lat swoje doświadczenie zawodowe poszerza uczestnicząc w konferencjach, sympozjach, warsztatach i kursach dedykowanych kardiologii i kardiologii dziecięcej.

Obecna działalność i zainteresowania zawodowe:

  • diagnostyka chorób układu krążenia u dzieci (wady serca, zaburzenia rytmu serca, kardiomiopatie)
  • diagnostyka i leczenia nadciśnienia tętniczego
  • diagnostyka bólów w klatce piersiowej i omdleń

Kardiolog dla dzieci

Kardiolog dziecięcy jest najlepszym lekarzem specjalizującym się w diagnozowaniu i leczeniu problemów z sercem u dzieci oraz młodzieży. Może on pomóc swoim pacjentom, jeśli tego wymaga ich stan zdrowia, gdyż kardiologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się chorobami serca i układu krążenia. Kardiolog dziecięcy może zapewnić najlepszą opiekę dziecku, jeśli będzie tego potrzebowało. Lekarz kardiolog stosuje wiele bezpiecznych metod rozpoznawania i leczenia rozmaitych chorób serca i układu krążenia oraz dopasowuje właściwą formę wsparcia medycznego dla każdego pacjenta. Dzieci i młodzież są szczególnie ważne dla każdego lekarza kardiologa, gdyż w porę podjęte leczenie pozwala na poprawę jakości życia i zapobiega powikłaniom, które mogą być groźne w skutkach.

Kiedy należy zgłosić się z dzieckiem do kardiologa dziecięcego?

Nie zawsze w czasie ciąży lub w pierwszych tygodniach życia dziecka zostaną wychwycone problemy związane z jego sercem, czy układem krążenia. Pojawienie się jakichkolwiek nieprawidłowości w rozwoju dzieci zarówno małych, jak i starszych zawsze musi być poddane wnikliwej obserwacji lekarskiej, która pomoże zdiagnozować przyczynę takiego stanu. Jeśli rodzice mają obawy dotyczące serca swojego dziecka, to niezwłocznie powinni zgłosić się do kardiologa dziecięcego, który diagnozuje i leczy wiele różnych chorób serca i układu krążenia u dzieci i młodzieży. Nie wszystkie zmiany w charakterze pracy serca dają wyraźne objawy kliniczne, dlatego należy jak najszybciej zapewnić dziecku najlepszą opiekę. Jeśli uważasz, że Twoje dziecko może mieć problemy z sercem, nie czekaj i już dziś umów się na wizytę u kardiologa dziecięcego. Wczesna diagnoza i leczenie to klucz do zapobiegania poważnym problemom zdrowotnym w przyszłości.

W jaki sposób kardiolog dziecięcy może pomóc dziecku?

Kardiolog dziecięcy dysponuje potrzebną wiedzą i doświadczeniem w diagnozowaniu i leczeniu chorób serca i układu krążenia u dzieci i młodzieży, więc jest najlepszym specjalistą w tym zakresie. W czasie wizyty lekarskiej kardiolog rozmawia z rodzicami lub opiekunami dziecka, aby przeprowadzić szczegółowy wywiad lekarski, który pozwoli poznać niepokojące objawy, ewentualne symptomy choroby, czy inne dolegliwości. Rodzice lub opiekunowie dziecka powinni mieć potrzebną dokumentację z przebiegu badań i leczenia, jeśli takie wcześniej były przeprowadzone. Specjalista kardiologii dziecięcej pyta o genetyczne predyspozycje do chorób serca u dziecka, czyli określa, czy ktoś w rodzinie chorował i czy choruje na serce, lub choroby układu krążenia. Po zebraniu wszystkich istotnych informacji i uwag o stanie zdrowia dziecka specjalista kardiologii dziecięcej przeprowadza ogólnolekarskie badania, a także może zalecić wykonanie dodatkowych badań specjalistycznych takich jak: EKG, ECHO serca, Hotler, USG serca, RTG klatki piersiowej, pomiar ciśnienia skurczowego i rozkurczowego, lub inne. Wizyta u kardiologa dziecięcego pozwoli na profesjonalną diagnozę i wprowadzenie indywidualnego leczenia.

Korzyści z wizyty u prywatnego kardiologa dziecięcego w Toruniu

Kardiolog dziecięcy jest lekarzem specjalistą w diagnozowaniu oraz leczeniu problemów z sercem i układem krążenia u dzieci, a także młodzieży. Dobry lekarz kardiolog oferuje spersonalizowaną opiekę, która uwzględni indywidualną historię choroby i ewentualne czynniki ryzyka związane z pojawieniem się problemów zdrowotnych. Wizyta u kardiologa dziecięcego w GABINETACH OD SERCA w mieście Toruń umożliwi małemu pacjentowi dostęp do najnowszych technologii i metod leczenia, dzięki czemu można mieć pewność, że dziecko otrzyma najlepszą opiekę zdrowotną. Jeśli martwisz się o zdrowie swojego dziecka, to wizyta u prywatnego kardiologa dziecięcego może przynieść ukojenie nie tylko dziecku, ale również i Tobie. Kardiolodzy dziecięcy oferują bezpieczną technologię i metody leczenia problemów z sercem u dzieci. Możesz mieć pewność, że Twoje dziecko otrzyma potrzebną opiekę specjalistyczną.

Marta Stolarczyk, kardiolog dziecięcy w GABINETY OD SERCA, w mieście Toruń

Marta Stolarczyk, kardiolog dziecięcy, jest wysoko wykwalifikowanym i doświadczonym specjalistą, pracującym w zespole praktyk prywatnych w GABINETACH OD SERCA w mieście Toruń. Jej praktyka koncentruje się na diagnostyce i leczeniu chorób serca i układu krążenia u dzieci. Wykorzystuje w swojej pracy najnowsze osiągnięcia medycyny i metody leczenia dostępne dla pacjentów pediatrycznych. Jej celem jest zapewnienie pacjentom jak najlepszej opieki zdrowotnej w przyjaznej atmosferze, spokoju i poczuciu bezpieczeństwa, które potrzebne jest dziecku i jego rodzicom lub opiekunom.

 

Masz pytania? Napisz do nas



[recaptcha]