Kardiolog Dziecięcy Marta Stolarczyk prywatnie Toruń

Marta Stolarczyk

Kardiolog Dziecięcy

Marta Stolarczyk – Kardiolog Dziecięcy

Specjalizacje:

  • pediatria
  • kardiologia dziecięca

 Absolwentka Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, który ukończyła w 2007 roku.

Od 2014 roku pracuje w Oddziale Pediatrii i Kardiologii Dziecięcej Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu oraz przyszpitalnej poradni kardiologicznej dla dzieci. W latach 2014-2017 odbywała specjalizację z kardiologii dziecięcej w Klinice Pediatrii i Kardiologii Dziecięcej w Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie. W 2018 roku uzyskała tytuł specjalisty kardiologii dziecięcej.

Od 2018 roku pracuje także w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy, gdzie udziela konsultacji kardiologicznych i wykonuje badanie echo serca u hospitalizowanych pacjentów pediatrycznych. Wykonuje badania echokardiograficzne przezklatkowe, analizuje EKG, Holtery EKG i Holtery ABPM oraz wykonuje próby wysiłkowe u dzieci.

Od wielu lat swoje doświadczenie zawodowe poszerza uczestnicząc w konferencjach, sympozjach, warsztatach i kursach dedykowanych kardiologii i kardiologii dziecięcej.

Obecna działalność i zainteresowania zawodowe:

  • diagnostyka chorób układu krążenia u dzieci (wady serca, zaburzenia rytmu serca, kardiomiopatie)
  • diagnostyka i leczenia nadciśnienia tętniczego
  • diagnostyka bólów w klatce piersiowej i omdleń

Masz pytania? Napisz do nas[recaptcha]